Święta, święta i… korpoprezenty!

Wino? Banalne. Miód pitny? Jeszcze banalniejsze. Czekoladki? Stać nas na coś bardziej kreatywnego.

Świąteczny prezent biznesowy to nie tylko sympatyczne podziękowanie za całoroczną współpracę. Ma on również wymiar strategiczny. Tak. Im bardziej się postarasz o wyjątkowość i personalizację upominku, tym większy zachwyt pojawi się na twarzy obdarowanego, a co za tym idzie, współpraca będzie chętniej kontynuowana w przyszłym roku. Dlatego szukając pomysłu na prezent dla naszych klientów postanowiliśmy odpuścić sobie zakup suchych jak żarty z Familiady pierników, czy gipsowych aniołków przypominających bardzie Micka Jaggera niż bożego posłańca.

Jaki jest więc idealny prezent biznesowy? Odpowiedź jest prosta, ale nie oczywista. Elegancki i  premium – przy czym nie chodzi o koszt, a raczej o maksymalną personalizację. Przede wszystkim jednak musi być to prezent, który mile zaskoczy i zostanie na długo zapamiętany. Nie ma przecież sensu ukrywać, że świąteczny upominek to klucz do serca nawet najtrudniejszego we współpracy klienta.

Credo naszej agencji to „kreujemy doświadczenia” i w przypadku prezentów biznesowych również staramy się to robić. Dwa lata temu, jak co roku zastanawialiśmy nad upominkami dla naszych klientów. Powstał wówczas pomysł, który przerodził się w świąteczną tradycję oraz…w ofertę. Rozesłaliśmy wówczas vouchery do teatru, które nasi klienci mogli wykorzystać z osobami towarzyszącymi. Ponieważ współpracujemy z firmami w całej Polsce, obdarowani mieli możliwość wyboru dowolnej sztuki w każdym teatrze w naszym kraju. Zainteresowani dzwonili do nas z informacją jaki teatr i spektakl wybierają, podawali także termin, a my zajmowaliśmy się rezerwacją i zakupem biletów. Efekt? 100% szczęśliwych klientów, którzy przyznali, że wyróżniliśmy się na tle innych agencji.

Skoro pomysł okazał się tak udany, rok później poszliśmy z nim o krok dalej. Wykorzystaliśmy moment, w którym nasi klienci szukali inspiracji na świąteczne prezenty i zaproponowaliśmy im obsługę rezerwacji biletów do teatru dla ich partnerów biznesowych. Pozytywne emocje, których sami doświadczyli, skłoniły wielu z nich do skorzystania z oferty. Ubiegłoroczny mechanizm udoskonaliliśmy o landing page z formularzem zgłoszeniowym, za którego pośrednictwem obdarowani mogli wysłać prośbę o zakup biletów na spektakl w każdym teatrze w Polsce.

Świąteczne Zaproszenia do Teatru postanowiliśmy uczynić coroczną tradycją. Chcemy, żeby naszym klientom Święta Bożego Narodzenia kojarzyły się z wyjątkowymi i niezapomnianymi wrażeniami od  Lookadu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *